Kolo plastyczne

Zajecia pozalekcyjne

Na zajęciach pozalekcyjnych dzieci mają możliwość wszechstronnego rozwoju. Między innymi doskonalą swoje talenty plastyczno - techniczne na zajęciach koła plastycznego, którego opiekunem jest pani Ilonka Kołpacka - Konkel.

Głównymi celami działalności koła są:

• kształtowanie, doskonalenie i rozwijanie umiejętności manualnych naszych wychowanków,

• poznawanie nowych technik plastycznych,

• rozwijanie zainteresowań i pasji,

• zachęcanie do kreatywności i twórczych poszukiwań,

• rozwijanie kultury estetycznej.

Program zajęć koła jest bardzo rozbudowany w zależności od pory roku, potrzeb dzieci oraz placówki. Na zajęciach wykorzystywane są surowce naturalne, które wychowankowie zbierają w lesie i na łąkach. Wykonywane są z nich m.in. choinki, stroiki świąteczne i inne prace, które prezentowane są podczas imprez organizowanych w naszym Ośrodku, np. w czasie Targów Prac Dziecięcych "Pomysłowy Dobromir", konkursu "Wielkanocne palmy i pisanki" oraz imprezach organizowanych w innych placówkach i instytucjach.

Nasi wychowankowie mogą poszczycić się wileloma wyróżnieniami w konkursach.  W roku szkolnym 2008/2009:

• Sylwek Szwichtenberg zajął I miejsce w konkursie plastycznym "Wielkanocne palmy i pisanki" w kategorii kartka świąteczna. W tym samym konkursie w kategorii ozdoba świąteczna Ula Wittbrodt zajęłą I miejsce, natomiast Waldek Kulig - II miejsce,

• Ula Wittbrodt zajęła I miejsce w konkursie zorganizowanym z okazji "Dnia Godności Osoby Niepełnosprawnej" przez Warsztaty Terapii Zajęciowej w Bytowie.