Zespół Stokrotki - strona SOSW w Bytowie

Zespół Stokrotki

Działalność artystyczna wychowanków

Działalność zespołu zainicjowały w 1982 roku panie Elżbieta Puchała i Alicja Marmołowska.  Zespół skupiał wówczas dzieci z klas młodszych. Swój dorobek przedstawiał na imprezach i uroczystościach szkolnych, brał również udział w przeglądach zespołów szkolnych na szczeblu miejskim i wojewódzkim. Od roku 1998 opiekę nad zespołem przejęły Małgorzata Czapiewska i Ludmiła Mohr. Zespołowi akompaniowali kolejno: Czesław Tuszyński, Edmund Wrycz - Rekowski, Marcin Mrozek - Gliszczyński. Głównym zadaniem pracy w zespole jest wzbudzenie i rozwijanie zainteresowań muzyką i tańcem. W skład zespołu wchodzą uczniowie zarówno z klas młodszych, jak i starszych, odznaczający się zdolnościami muzycznymi, a także sprawnością ruchową. Zainteresowanie uczestnictwem w zajęciach zespołu jest bardzo duże i daje dzieciom szansę na przeżycie wielu radosnych chwil. Zespół bierze udział w wielu uroczystościach i imprezach szkolnych i pozaszkolnych, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

"Stokrotki" co roku uczestniczą w:

• Ogólnopolskich Konfrontacjach Kulturalnych w Damnicy,

• Ogólnopolskim Festiwalu Integracyjnym Stowarzyszeń Osób i Dzieci Niepełnosprawnych w Miastku,

• Festiwalu Piosenki "Święto Muzyki" w Chojnicach,

• Wojewódzkim Konkursie Tańca organizowanym przez Bytowskie Centrum Kultury.