Zespół Tańca Dawnego - strona SOSW w Bytowie

Zespół Tańca Dawnego

Działalność artystyczna wychowanków

Z inicjatywy opiekuna i założyciela, pani Bogusi Kortas - Orlanckiej, we wrześniu 2006 roku powstał Zespół Tańca Dawnego. Od czterech lat członkowie zespołu spotykają się systematycznie po 2 godziny w tygodniu.  Pracę zespołu wspierają wolontariusze ze Stowarzyszenia Odtwórstwa Historycznego Bracia Herbu Gryf z Bytowa. Zespół ma w swoim repertuarze tańce średniowieczne, dworskie i rycerskie. Tancerze posiadają dawne stroje uszyte według oryginalnych rycin z XIV i XV wieku. Uczniowie prezentują swoje umiejętności podczas wielu uroczystości szkolnych, np.: w czasie Targów Prac Dziecięcych "Pomysłowy Dobromir", Dnia Integracji, podsumowania szkolnych i powiatowych konkursów: "Wielkanocne palmy i pisanki", "Nałogom stop", "To szkodzi mojemu zdrowiu" i innych. Swoimi występami uświetniają też imprezy pozaszkolne: "Dzień Integracji Osoby Niepełnosprawnej" w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Bytowie, Przeglądy Integracyjne Umiejętności Dzieci i Młodzieży w Zespole Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Bytowie, imprezy w Domu Pomocy Społecznej w Parchowie i w Przedszkolu nr 1 w Bytowie z okazji Dnia Dziecka.