Zespol Kaszubski

Działalnosc artystyczna wychowankow

Od 1999 roku w Ośrodku działa Zespół Kaszubski "Bőmki". Opiekunem, istruktorem tańca i choreografem jest pani Lidia Pietrulewicz. Zespół co roku bierze udział w Przeglądzie Tańca Kaszubskiego w Kościerzynie, gdzie kilka razy zdobywał wyróżnienie, natomiast 14 maja 2004 roku zajął III miejsce w kategorii Szkół Gimnazjalnych. Obecnie w zespole tańczy szesnaście osób, które systematycznie ćwiczą i doskonalą umiejetności, aby jak najlepiej reprezentować Ośrodek podczas uroczystości szkolnych oraz wzbogacać swoimi występami imprezy miejskie, powiatowe i inne. Zespół bardzo często występuje przed podopiecznymi Zespołu Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Bytowie, dając im wiele radości i czerpiąc z tego ogromną satysfakcję.

W minionym roku szkolnym 2009/2010 zespół wziął udział w licznych uroczystościach i imprezach. 14 maja 2010 roku w XVIII Konkursie Przeglądu Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży w Bytowie zajął III miejsce oraz został zakwalifikowany do występu finałowego, który odbył się na dziedzińcu Zamku Bytowskiego 19 czerwca 2010 roku.

19 maja 2010 roku Bömki kolejny raz uświetniły swoimi występami  "Wojewódzkie Biegi Przełajowe Olimpiad Specjalnych" imprezę zorganizowaną przez nasz Ośrodek.